CT1102V5.85F260
- Mfr.Part #
- CT1102V5.85F260
- Description
- RIGHT ANGLE THROUGH-HOLE PC PIN
- Actuator Length, Right Angle :
- 5.85mm
- Contact Rating @ Voltage :
- 0.05A @ 50VDC
- Operating Force :
- 260gf
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Outline :
- 7.50mm x 6.30mm